„Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej

Przydatne informacje Profilaktyka i Edukacja

Webinary

Jak żyć z niewydolnością serca? Webinar dla pacjentów.

Webinar dla pacjentów zawiera kluczowe informacje dotyczące leczenia niewydolności serca - czym jest ta choroba, jak ją leczyć i monitorować oraz jak współpracować z zespołem opiekującym się pacjentem cierpiącym na to schorzenie. Z rozmowy dowiemy się także jaką aktywność fizyczną mogą podejmować osoby z niewydolnością serca, w szczególności - jakie ćwiczenia są dla nich zalecane, a jakie przeciwskazane.

Materiał z udziałem dr hab. Edyty Smolis-Bąk oraz dr hab. Tomasza Rywika z Narodowego Instytutu Kardiologii w Warszawie - Aninie. Rozmowę przeprowadziła Iwona Schymalla, red. naczelna Medexpress.pl.

Leczenie niewydolności serca - co każdy lekarz powinien wiedzieć?

Webinar dla lekarzy o tym jak najbardziej optymalnie leczyć pacjentów z niewydolnością serca z upośledzoną frakcją wyrzutową oraz z niewydolnością serca z zachowaną frakcją wyrzutową.

Materiał przygotowany przez prof. Przemysława Leszka z Narodowego Instytutu Kardiologii w Warszawie - Aninie.

Poradnik dla Pacjenta

Ten praktyczny poradnik "Jak żyć z niewydolnością serca" został stworzony, aby Pacjentom  z niewydolnością serca osiągnąć i utrzymać jak najwyższą jakość życia. Zapraszamy do dalszego czytania, aby dowiedzieć się, jak efektywnie zarządzać codziennymi wyzwaniami związanymi z tą chorobą.

Kliknij aby pobrać Poradnik dla pacjenta

Ulotka informacyjna

Informacja dla pacjentów uczestniczących w projekcie

Prosta koncepcja zdrowia W 3 Krokach Do Zdrowia
Proste Zasady - Lepsze Życie...

Skuteczną receptą na to, by cieszyć się dobrym życiem aż do późnej starości jest… przestrzeganie kilku prostych zasad zdrowego stylu życia. O czym każdy z nas powinien pamiętać? Oto najważniejsze kroki, które warto wykonać na drodze do zdrowia
Kobieta i mężczyzna rozmawiają ze sobą podczas wspólnego przygotowywania posiłku w kuchni
Mężczyzna i kobieta ćwiczący razem
1

krok

Ruch to Zdrowie

Kto stosuje się do tej zasady, ten może sporo zyskać. Systematyczna aktywność fizyczna to lepiej dotleniony organizm, mocniejsze mięśnie i kości, lepsza kondycja i mniej problemów z nadwagą

2

krok

Odżywianie

Prawidłowa dieta to jeden z najważniejszych kroków do zdrowia. Nadmiar tłuszczu oraz cukrów, zbyt mała ilość warzyw i owoców – oto zaniedbania dietetyczne, za które nasz organizm musi często płacić wysoką cenę.

...Zastosowanie się Do Prostych Zasad Pozwoli Nam Żyć Zdrowiej i Lepiej

Uśmiechniętych dwoje ludzi

3

krok

Profilaktyka

Pamiętajmy o badaniach, które w porę pozwolą wykryć zagrożenie i rozpocząć walkę z chorobą. Nie ukrywajmy drobnych dolegliwości, skoro wiemy, że każda „błahostka” może okazać się zwiastunem poważnej choroby.

...Zastosowanie się Do Prostych Zasad Pozwoli Nam Żyć Zdrowiej i Lepiej