„Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej
Ulotka informacyjna o projekcie "Telemonitoring Pacjentów"

29 i 30.07. br. w Sochaczewie odbędzie się kolejny piknik w ramach ogólnopolskiego programu poświęconego profilaktyce zdrowotnej „Zdrowe Życie” z udziałem Narodowego Instytutu Kardiologii.

Podczas dwudniowego pikniku zaplanowano spotkania edukacyjne dla pacjentów w zakresie edukacji zdrowotnej i profilaktyki w ramach, realizowanego przez NIKard, projektu opieki telemedycznej pacjentów z niewydolnością serca pn. „Poprawa dostępu do usług opieki zdrowotnej w zakresie telemedycyny i e-zdrowia - Telemonitoring pacjentów z niewydolnością serca” finansowanego z Programu Zdrowie w ramach NMF 2014-2021 i budżetu państwa.

Dodatkowo, w mobilnej strefie zdrowia lekarze z Narodowego Instytutu Kardiologii będą oceniali u pacjentów ryzyko występowania chorób układu krążenia oraz doradzą jak dbać o serce.

„Zdrowe Życie” to ogólnopolski program poświęcony profilaktyce zdrowotnej, który Patronatem Honorowym objęli Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda i Małżonka Prezydenta Agata Kornhauser - Duda. Zakłada m.in. bezpłatne specjalistyczne badania i konsultacje w mobilnych strefach zdrowia, edukację zdrowotną oraz promocję programów profilaktycznych. W ramach projektu zaplanowano działania, które mają zachęcić zarówno dorosłych jak i dzieci do prowadzenia zdrowego trybu życia.

Serdecznie zapraszamy do naszego stoiska!