„Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej

W dniach 2-3.09.2023 r. w Sokołowie Podlaskim odbył się kolejny piknik poświęcony profilaktyce zdrowotnej „Zdrowe Życie”, w którym specjaliści z Instytutu edukowali pacjentów w zakresie profilaktyki chorób układu krążenia.

Spotkania edukacyjne odbyły się w ramach pilotażu projektu telemonitoringu chorych z niewydolnością serca. Projekt pn.: „Telemonitoring pacjentów z niewydolnością serca”, jest finansowany z Programu Zdrowie w ramach NMF 2014-2021 i budżetu państwa. Celem projektu jest podniesienie bezpieczeństwa zdrowotnego oraz poprawa jakości życia chorych z niewydolnością serca poprzez zapewnienie skoordynowanej opieki tradycyjnej i telemedycznej oraz działania edukacyjne.

Podczas dwudniowego wydarzenia, mieszkańcy miasta i okolic mogli bezpłatnie wykonać szereg bezpłatnych badań, a ich wyniki skonsultować ze specjalistami. W strefie Narodowego Instytutu Kardiologii lekarze oceniali u pacjentów ryzyko występowania chorób układu krążenia oraz doradzali, jak dbać o serce.

Sokołów Podlaski był 20. przystankiem tegorocznej edycji projektu „Zdrowe Życie”. Projekt został przygotowany we współpracy Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Aktywów Państwowych, Ministerstwa Edukacji i Nauki, NFZ i PZU, przy współudziale Kancelarii Prezydenta RP.

W wydarzeniu poświęconym profilaktyce zdrowotnej w Sokołowie Podlaskim wzięło również udział Stowarzyszenie Transplantacji Serca im. Profesora Zbigniewa Religi, partner projektu Narodowego Instytutu Kardiologii pn.: „Telemonitoring pacjentów z niewydolnością serca”.

 

Joomla Gallery makes it better. Balbooa.com